Полицајци физички нападнати од дрвокрадци во прилепско Пешталево

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

На 18.02.2019 година по претходна пријава за нелегален транспорт на дрва во село Пешталево, прилепско полициски службеници пред куќата на Б.Ж. затекнале товарно моторно возило од кое непознати лица растовараат бесправно сечени огревни дрва.

 

„При преземање на службени дејствија тројца полициски службеници биле физички нападнати и се здобиле со повреди. Едно лице влегло во возилото и го напуштил местото на настанот. По преземени мерки З.В.(44) од село Пешталево е лишен од слобода. По целосно докуемнтирање ќе биде поднесен соодветен поднесок“, велат од СВР Битола.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи