Вчера во Полициска Станица Прилеп 13 годишно лице од Прилеп пријавило дека истиот ден околу 19.30 часот на ул. „Тризла“ во близина на Џамијата без повод и причина била физички нападната од две лица. Од полицијата соопштуваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.