Моќна реклама на Најк која ги охрабрува жените да ги срушат стереотипите и да ги следат своите соништа

Најк ги надмина очекувањата со новата реклама која е визуелно мотивационо писмо за секоја жена. Серена Вилијамс зборува за жените кои ги рушат стереотипите и кои ги нарекуваат луди, хистерични или ирационални. Доза мотивација никогаш не е лоша, а Најк знае како да допре до силните жени.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.