Ограбена бензиска пумпа во Прилеп

Во Полициската станица Прилеп вчера било пријавено дека две лица извршиле разбојништво на бензинска пумпа на булевар „Гоце Делчев“ во Прилеп и ги одзеле парите од дневниот промет.

 

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.