100% учинок – 13 медали од 13 натпреварувачи за ЏК „Бушидо“ на меѓународниот турнир во Војводина

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Џудо клубот „Бушидо“ од Прилеп по 4-ти пат учествуваше на Меѓународниот турнир Турија 2019 кој се одржа во Србобран, Војводина. На турниирот имаше над 600 учесници од Србија, Унгарија, Романија, Македонијаи и Грција. ЏК „Бушидо“ освои едно 2-ро место и 12 трети места.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video