Жител на Македонски Брод подолг период ја тепал својата сопруга, полицијата му одзела пушки и куршуми

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print
На 03.03.2019 во 18.15 часот во Полициската станица Македонски Брод, 37- годишна жена од Македонски Брод пријавила дека во повеќе наврати, а последен пат истиот ден околу 15.00 часот, во семејниот дом, по вербална расправија, нејзиниот сопруг А.М. физички ја нападнал.
„По преземени мерки, истиот ден во 19.30 часот од А.М. биле одземени ловна пушка М-75 калибар 12 мм, карабин М-48 калибар 7,9 мм, 13 куршуми со калибар 8×57 JS и 84 куршуми со калибар 7.9 и две дозволи за оружје. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот“, соопштуваат од СВР Битола.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video