Од 298 возачи кај 25 утврдено е присуство на алкохол на 2 и 3 март на подрачјето на СВР Битола

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

На 02-03.03.2019 година во времето од 23.00-04.00 на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Битола спроведена е акциска контрола за управување на возила под дејство на алкохол при што од вкупно 298 исконтролирани возила и возачи, кај 25 утврдено е присуство на алкохол. Сите 25 вкупно возила се исклучени од сообраќај. Откриени се и 24 останати прекршоци.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video