Прилепчани освоија 2 милиони денари со уплата од 20 денари

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Овој викенд во Прилеп во спортската обложувалница „Евротип“ им донесе голема среќа на прилепчаните Мики Ристески и Илчо Талевски . Со само 20 денари, успеале да погодат дури 21 натпревар на конечен тип и погодија вкупен коефициент од 55,986! Тикетот е уплатен со Евротип клуб картичка и благодарение на ЕвроБонусот освоија додатни 880,000 денари за вкупни два милиони денари.

 

Последниот пар на ливчето бил Клуж-Сепси, а било одиграно на победа на домаќинот. Клуж на крајот славеше со 1-0, а на прилепчаните им донесе неверојатна добивка.

 

 

 

ИЗВОР : ШЕТАЛИШТЕ

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video