Прилепчани освоија 2 милиони денари со уплата од 20 денари

Овој викенд во Прилеп во спортската обложувалница „Евротип“ им донесе голема среќа на прилепчаните Мики Ристески и Илчо Талевски . Со само 20 денари, успеале да погодат дури 21 натпревар на конечен тип и погодија вкупен коефициент од 55,986! Тикетот е уплатен со Евротип клуб картичка и благодарение на ЕвроБонусот освоија додатни 880,000 денари за вкупни два милиони денари.

 

Последниот пар на ливчето бил Клуж-Сепси, а било одиграно на победа на домаќинот. Клуж на крајот славеше со 1-0, а на прилепчаните им донесе неверојатна добивка.

 

 

 

ИЗВОР : ШЕТАЛИШТЕ

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.