ВИДЕО – Прилепчанецот Христијан Конески кинематограф од светски ранг

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Прилепскиот кинематограф Христијан Конески, кој моментално живее и работи во Сиднеј Австралија, само уште еднаш не потсети колку тој е вистински мајстор на својот занает и колку Прилеп може да се гордее на него. Неговото последно SHOWREEL видео, или микс од повеќе видеа кои ги има изработено претежно како видео спотови, е доказ за квалитетот на неговата работа која е еднаква на најголемите светски кинематографи.

 

Христија Конески

 

Конески подолг период снима видео спотови за познати музички бендови и ДЈ од САД, Швајцарија, Шведска, Кипар, Шпанија, Холандија, Јужна Кореја, Јапонија, Австралија и многу други.  Доколку сакате да погледнете повеќе видеа од Конески посетете ја неговата интернет страница :  http://hristijankonesky.com/

 

Погледнете го најновото SHOWREEL видео и уживајте !

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video