Голем пожар во атарот на село Дабница во близина на Прилеп

Попладнево атарот на селото Дабница во Прилеп го зафати голем пожар. Од ТППЕ Прилеп изјавија дека на терен се излезени со 2 возила и 4 пожарникари. Во моментов не можеле да кажат точно на колкава површина се простира огнот. Претежно горела сува трева, но повеќе информации рекоа дека ќе имаат во текот на денот.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.