Голем пожар во атарот на село Дабница во близина на Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Попладнево атарот на селото Дабница во Прилеп го зафати голем пожар. Од ТППЕ Прилеп изјавија дека на терен се излезени со 2 возила и 4 пожарникари. Во моментов не можеле да кажат точно на колкава површина се простира огнот. Претежно горела сува трева, но повеќе информации рекоа дека ќе имаат во текот на денот.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video