Прилепчанец излетал од патот, две дечиња повредени во сообраќајната несреќа

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Две малолетни деца, на возраст од две и три години се тешко повредени во сообраќајна несреќа, која вчера се случила на патот Вашарејца-Бучин, пред село Трновци, битолско.

 

Несреќата се случила кога 28-годишниот возач А.А од Прилеп, изгубил контрола над возилото „Застава-128″ и излетал од патот.

 

Децата итно биле пренесени во Клиничката болница Битола каде им била укажана лекарска помош.

 

Увид на местото извршила екипа од СВР Битола.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video