1.681.547 денари Џек Пот се падна во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

1.681.547 денари или приближно 27.500 евра предмалку доби прилепчанец на Државната видеолотарија на Македонија.

 

Среќната добивка се падна во една од обложувалниците на “Спорт Лајф”.

 

Извор: Маркукуле

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video