Изгоре плевна со земјоделска механизација во прилепско

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Во селото Житоше, прилепско, во дворот од куќата сопственост на Ј.И. (75), во плевна и магацински простор избувнал пожар, во кој целосно изгорела дрвената конструкција на двете простории, а опожарени биле и земјоделски машини.

 

Исто така, опожарена била и покривната конструкција на гаражата сопственост на И.М., која се наоѓала до плевната.

 

Пожарот бил пријавен вчера во 05.55 часот во полициското одделение во село Ропотово, јави МВР.

 

Од екипа на Територијалната противпожарна единица Прилеп пожарот бил изгаснат и бил извршен увид. Повредени лица нема.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video