ВИДЕО – Познатата точка на баталјонот за почести „Егзирцир“ по повод денот на НАТО во Прилеп

По повод Денот на НАТО, Министерството за одбрана и Армијата денеска на „Арт“ плоштадот во Прилеп, пред Центарот за култура „Марко Цепенков“, во соработка со Општина Прилеп организираа отворен ден за граѓаните. На отворениот ден со своја точка се претсстави и баталјонот за почести „Егзирцир“ по повод денот на НАТО во Прилеп.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien