Во сабота и недела во Прилеп ќе се прикажува филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“

Во сабота и недела ( 13 и 14.04.2019 ) во големата сала на домот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп со почеток во 20 часот ќе се прикажува филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“.

 

Режијата е на Теона Стругар Митевска, а играат Зорица Нушева, Лабина Митевска, Петар Мирчевски, Виолета Шапковска, Симеон Мони Дамевски, Суад Беговски, Илија Волчески, Стефан Вујисиќ, Андријана Колевска,Владимир Тулиев

Траење на филмот: 100 минути

Земја / година: BEL, HRV, FRA, MKD, SVN/2019

Жанр: Драма

Возрасна категорија: 16+

Влез: 150 денари.

Влезници на билетарницата на НУЦК „Марко Цепенков“, секој работен ден од 10 до 18 часот.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien