ЏК „Санкаку“ – Прилеп ги презентираше изучените техники на државното првенство за кадети-ки и ветерани во Прилеп

Денеска во Прилеп во спортска сала на СОУ „Р.Р.Ричко“ Прилеп се одржа државно првенство за кадети и ветерани. ЏК „Санкаку“ покрај тоа што учествуваше во техничката организација, по повод приемот во Џудо Федерација на Македонија како рамноправна членка на годишното собрание на Џудо Федерацијата на Македонија кое беше одржано на 13.04.2019 исто така во Прилеп, изврши кратка презентација.

 

Членовите на Санкаку на церемонијата за свечено отворање на овие првенства успешно ги презентираа досега изучените техники од Џудо Спортот. Џ.К. Санкаку во идниот период продолжува со уште посилно темпо во како во тренажниот процес така и во натпреварувачкиот дел.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.