ВИДЕО- ВО ЖИВО – Се урна целиот покрив на Нотр Дам, дали пожарникарите ја губат битката со огнот ?

Целиот покрив на легендарната катедрала Нотр Дам се урна во екот на жестокиот пожар во Париз. Силниот пожар изби попладнево во срцето на францускиот главен град, кој брзо ја зафати оваа зграда од 13 век. Катедралата беше подложена на поправки, па нејзиниот покрив и врвот беа обвиени со скеле.

 

ЛИНК ВО ЖИВО :

 

 

ЛИНК ВО ЖИВО :

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien