ВИДЕО – 13 годишниот Даниел Лазаревски, од Австралија, улови рекордно голема туна од 150 килограми

Австралиецот со македонско потекло, 13 годишниот Даниел Лазаревски, улови рекордно голема и тешка туна од 150 килограми. Ова не е негов прв улов, но е дефинитивно најголем, пишуваат австралиските медиуми.

 

 

Тој во 206 година заедно со неговиот татко ја улови првата своја туна капиталец од 116 килограми и влезе во архивите на светските рекорди како 10 годишно момче. Сега го подобри својот рекорд и очекува наскоро да му се верификува и да ја добие заслужената награда од неколку десетици илјади долари.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.