ВИДЕО – Сообраќајна несреќа на патот Прилеп-Битола кај с. Лагово

Попладнево околу 18 часот на патот Прилеп-Лагово се случи тешка сообраќајна несреќа, во која според првичните и неофицијални информации нема жртви, но повредени се 2 лица кои со итна медицинска помош се префрлени во прилепската болница.

 

 

Несреќата се случила кога од засега непознати причини дошло до директен судир помеѓу возила Пасат и Мазда и двете со прилепски региистарскии таблици.

 

На лице место излезени се екиипи на ПС Прилеп, истрагата реба да утврди како точно дошло до несреќата.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи