Францизин со трактор патува до Индија

Маре Јардин (53) се одлучил на несекојдневно патување, со трактор да отиде од Франција во Индија. Стариот трактор со караван приколка предизвикува заинтересираност и љубопитност меѓу граѓаните во земјите низ кои поминува.

 

 

Тој вели дека има намера со тракторот да го помине целиот свет, додава дека во тракторот има се што му е потребно.

 

„Од Франција одам за Индија. Се надевам дека тоа ќе биде убаво патување за мене. Ова е мојот живот и го сакам, не се грижам премногу. Се што ми е потребно имам”, изјавил Јарадин кој веќе на патот до Индија стигнал до Турција.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.