Францизин со трактор патува до Индија

Facebook
Twitter
Email
Print

Маре Јардин (53) се одлучил на несекојдневно патување, со трактор да отиде од Франција во Индија. Стариот трактор со караван приколка предизвикува заинтересираност и љубопитност меѓу граѓаните во земјите низ кои поминува.

 

 

Тој вели дека има намера со тракторот да го помине целиот свет, додава дека во тракторот има се што му е потребно.

 

„Од Франција одам за Индија. Се надевам дека тоа ќе биде убаво патување за мене. Ова е мојот живот и го сакам, не се грижам премногу. Се што ми е потребно имам”, изјавил Јарадин кој веќе на патот до Индија стигнал до Турција.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи