Починато лице пронајдено кај манастирот „Св. Никола“ во атарот на село Слепче

Во Полициската станица-Прилеп, вчера околу 14 часот, Б.Ц пријавил дека во атар на с.Слепче под манастирот „Св.Никола“ пронашол починато машко лице чие тело било во фаза на распаѓање.

 

Од извршениот увид утврдено е дека се работи за лицето В. Б (56) од с.Секирци, кој бил оддалечен од својот дом пред 7-8 дена, но не бил пријавен за исчезнат.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.