Починато лице пронајдено кај манастирот „Св. Никола“ во атарот на село Слепче

Во Полициската станица-Прилеп, вчера околу 14 часот, Б.Ц пријавил дека во атар на с.Слепче под манастирот „Св.Никола“ пронашол починато машко лице чие тело било во фаза на распаѓање.

 

Од извршениот увид утврдено е дека се работи за лицето В. Б (56) од с.Секирци, кој бил оддалечен од својот дом пред 7-8 дена, но не бил пријавен за исчезнат.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи