ВИДЕО – Ниту лошото време и силниот дожд не го спречија – „Преспанскиот херој“ пристигна во Гостивар

Facebook
Twitter
Email
Print

Ниту лошото време и дождот не го спречија денеска „Преспанскиот херој“, Васил Јанкула, да го продолжии својот подвиг и да пристиигне од Скопје во Гостивар. Јанкула е од Ресен и е лице со церебрална парализа. Со својот трицикл тој планира да помине над 900 км. за 7 дена од Ресен, преку Битола, Прилеп, Градско, Скопје, Тетово, Гостивар, Маврово, Дебар, Струга, Охрид и преку Галичица повторно да се врати дома.

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ДЕЛ ОД ДЕНЕШНОТО НЕГОВО ВОЗЕЊЕ.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи