ВИДЕО – Ниту лошото време и силниот дожд не го спречија – „Преспанскиот херој“ пристигна во Гостивар

Ниту лошото време и дождот не го спречија денеска „Преспанскиот херој“, Васил Јанкула, да го продолжии својот подвиг и да пристиигне од Скопје во Гостивар. Јанкула е од Ресен и е лице со церебрална парализа. Со својот трицикл тој планира да помине над 900 км. за 7 дена од Ресен, преку Битола, Прилеп, Градско, Скопје, Тетово, Гостивар, Маврово, Дебар, Струга, Охрид и преку Галичица повторно да се врати дома.

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ДЕЛ ОД ДЕНЕШНОТО НЕГОВО ВОЗЕЊЕ.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.