Прилепчанецот Борјан Јованоски, втор на Европскиот куп во параглајдерство во Валона, Албанија

Прилепскиот параглајдерист Борјан Јованоски го освои 2-рото место на Европскиот куп кој викендов се одржа во албанскиот град Валона, на кој учествуваа 70-тина пилоти од 20 држави.

 

Ова е одличен успех на младиот Јованоски кој после успехот во Турција се наоѓа на 6-тото место на Светската ранг листа.

 

Следниот Европски куп ќе се одржи во Маврово следниот викенд.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи