Тешка сообраќајна несреќа на Плетвар – возило стои превртено на кров

Утрово се случи тешка сообраќајна несреќа на превојот Плетвар кај каменоломот. Според сликата што беше објавена на социјалните мрежи, возило стои превртено на кров.

 

Полицијата врши увид и засега не се знае дали има жртви или повредени и како дошло до несреќата. Се апелира да се вози внимателно.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи