Во Прилеп се одржа 14-тиот по ред планинарски марш „Петар Андоноски – музичарот“

По 14-ти пат во Прилеп, во организација на ЕПД „Картуш“, се одржа меморијалниот планинарски марш „Петар Андоноски – музичарот“. Над 200 учесници беа дел од рутата на Селечка планина која тргна од с. Плетвар, потоа продолжи за чешмата Бозоец , Трајаново чешмурче , месност Ливада, а маршот заврши во манастирот Свети Димитрија во селото Селце.

 

ФОТО ГАЛЕРИЈА.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.