Во Прилеп се одржа 14-тиот по ред планинарски марш „Петар Андоноски – музичарот“

По 14-ти пат во Прилеп, во организација на ЕПД „Картуш“, се одржа меморијалниот планинарски марш „Петар Андоноски – музичарот“. Над 200 учесници беа дел од рутата на Селечка планина која тргна од с. Плетвар, потоа продолжи за чешмата Бозоец , Трајаново чешмурче , месност Ливада, а маршот заврши во манастирот Свети Димитрија во селото Селце.

 

ФОТО ГАЛЕРИЈА.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи