Кривична пријава за прилепчанец кој претепал скопјанец пред ноќен клуб во Прилеп

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против 34-годишниот Д.А. од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

 

На 28.04.2019 година околу 04:00 часот пред ноќен клуб на улица „Гоце Делчев“ во Прилеп пријавениот физички го нападнал 39-годишниот П.Н. од Скопје и му нанел тешки телесни повреди.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи