Двајца повредени, а возилата превртени во сообраќајна несреќа на Плетвар

Две лица се повредени при сообраќајната несреќа што се случи претпладнето на патот Градско-Прилеп, на 20-ина километри под превојот Плетвар.

 

Сообраќајната несреќа се случила помеѓу камион и комбе.

 

Повредените се префрлени во прилепската градска болница на испитување и на лекување.

 

Според првичните информации од службата за итна медицинска помош од Прилеп, која била повикана да интервенира во 9:50 часот, повредените не се во животна опасност.

 

Увид направи екипа од Полициската станица во Прилеп.

 

„Алсат“ објави видео од сообраќајката.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи