Започна Пролетниот параглајдинг куп Крушево 2019

Од денес, 26.05.2019, официјално започна Пролетниот параглајдин куп Крушево 2019 година. Овој параглајдинг куп е дел од Проектот за локална и регионална конкурентност финансиран од Европска Унија.

 

Истиот е имплементиран од кабинетот на заменик министерот за економски прашања и општина Крушево, а Светска Банка се јавува како администратор на проектот.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.