Започна Пролетниот параглајдинг куп Крушево 2019

Од денес, 26.05.2019, официјално започна Пролетниот параглајдин куп Крушево 2019 година. Овој параглајдинг куп е дел од Проектот за локална и регионална конкурентност финансиран од Европска Унија.

 

Истиот е имплементиран од кабинетот на заменик министерот за економски прашања и општина Крушево, а Светска Банка се јавува како администратор на проектот.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи