Отворена изложбата на творби од креативни пациенти

Денес во 12 часот во Домот на култура „Наум Наумовски Борче“ Крушево свечено беше отворена изложбата на творби од креативни пациенти во организација на ЈЗУ Психијатриска болница од Демир Хисар во соработка со домот на култура.

 

На отворањето присуствуваа претставници од двете институции организатори, а изложбата за крушевчани и посетителите на Крушево ќе биде отворена до 02.06.2019.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи