ВИДЕО : Што мислите кој ќе победи – Трка помеѓу 101, Југо, Фиќо, Пегла, Буба и Рено 4

За време на викендов кога сите поранешни Југословенскии републики се потсетија на 25 Мај – Денот на младоста колегите новинари од Словенија направија една уникатна трка на 400 метри со автомобилите кои некогаш беа господари на Југословенските патишта 101, Југо, Фиќо, Пегла, Буба и Рено 4.

 

Кој победи погледнете во видеото.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.