ВИДЕО : Што мислите кој ќе победи – Трка помеѓу 101, Југо, Фиќо, Пегла, Буба и Рено 4

За време на викендов кога сите поранешни Југословенскии републики се потсетија на 25 Мај – Денот на младоста колегите новинари од Словенија направија една уникатна трка на 400 метри со автомобилите кои некогаш беа господари на Југословенските патишта 101, Југо, Фиќо, Пегла, Буба и Рено 4.

 

Кој победи погледнете во видеото.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи