Професионален боксерски спектакл во Прилеп на 22 јуни

На 22 јуни во Прилеп во СОУ „Ристе Ристески – Ричко“ ќе се одржи професионална боксерска ревија за скор на професионалните боксери во светската професионална боксерска ранг листа.

 

Ице Трајкоски  е нашиот боксер на овој настан во Прилеп. Трајкоски има скор 1-1-0 и ќе се бори со боксер од Бугарија.

 

„По долга пауза ќе организираме боксерски спектакл со одлична сценографија, девојки за рунди, ди-џеј, професионален водител во ринг, мерење и соочување на боксерите на градскиот плоштад во Прилеп. Ќе има боксери од Македонија, Албанија и Бугарија. Подетални информации ќе има во текот на оваа недела“,вели промоторот Дарко Чатлески.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи