Повторно сме потребни сите – во четврток голем хуманитарен концерт во Onyx Cafe & Bar за малиот Дејан

Со срце за малиот Дејан ♥. Драги луѓе, повторно сме потребни сите, овој пат за да го промениме аутистичниот свет на нашиот премлад сограѓанин Дејан со помош на матични клетки во Турција.

 

Со таа цел Прилепските и Битолските артисти се одлучија да организираат голем хуманитарен концерт со што би помогнале на ова дете.

 

Клучен играч во целава приказна е Onyx Café & Bar, кој не само што ќе го отстапи просторот туку и ќе го донира целиот промет (читај: промет, а не профит) за време на концертот, за што сакаме јавно да им се заблагодариме.

 

Исто, голема благодарност до Прилепската Општина за отстапувањето на јавниот простор како и донацијата на голема бина каква што е потребна за концерт со толку изведувачи.

 

Сега за сега настапуваат: The Hounds(Pp), Cyrillic(Pp), Dj Acika(Bt), Dj Neox(Bt), Dj Sajo(Pp), Dj Dejan Pete(Pp), Dj Jove(Pp), Dj Ricardo(Bt), Dj Mario Eddie(Pp), Robbie Ray Led Robot(Pp) & Room 313(Pp)

 

Листата не е конечна, и секој може да се вклучи. Било да е изведувач или друг вид на логистика.

 

Веруваме во нашиот град. Ајде Прилеп – За Дејан ♥.

 

Повеќе инфо на :

 

https://www.facebook.com/events/363203644551373/

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи