Прилепчанец осомничен дека продавал метамфетамин

СВР Струмица поднесе кривична пријава против В.Т. (43) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

 

На 20.09.2018 година во Струмица полициски службеници извршиле преглед над И.С.(38), при што пронашле и одзеле метамфетамин, кој претходно го набавил од пријавениот.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи