ВИДЕО – Нашите репрезентативци Нестороски и Алиоски во најновото видео на Авто Контрол

Погледнете го најновото видео на Авто Контрол во кое учествуваат нашите репрезентативци Езгјан Алиоски и Илија Нестороски.

 

 

 

Авто Контрол прерасна во најсовремениот центар за грижа на возилата во Прилеп, кој сега нуди и регистрација на тешки товарни возила и автобуси.

 

Треба да се знае дека АВТО КОНТРОЛ се единствени во Прилеп овластени во делот на хомологација на возилата,

 

Оставете ја грижата за Вашиот возен парк на искусната екипа која работи со најсовремена опрема согласно високите стандарди за :

 

– технички преглед на возилата од сите категории(вклучително и товарни возила и автобуси);

– сервис на возилата;

– издавање на меѓународна возачка дозвола;

– полномошно (издавање на одобрение за користење на туѓо моторно возило во странство) ;

– издавање на пробни таблици;

– осигурување на возилото;

– зелена карта;

– патничко осигурување;

– единствена овластена техничка служба во Прилеп;

– најбрза постапка за атест и хомологација; (Инспекциско тело)

– влечна служба 24 часа.

 

Во АВТО КОНТРОЛ сите давачки за регистрација на возилата се на едно место, со што заштедувате на време. Немате потреба да одите до МВР – референтот од министерството е постојано тука за: регистрација, издавање на регистарски таблички, промена на сопственост на возилото и одјава на таблици.

 

 

                      АВТО КОНТРОЛ Прилеп –ПРОВЕРЕНО!!!

 

 

Tел: 048 551 900

 

Работно време:

 

понеделник  до петок: 08 –  16 часот

 

и сабота : 8 до 15 часот.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи