ВИДЕО – Рускиот мразокршач „Јамал“ – неприкосновен господар на Арктикот

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Рускиот мразокршач на нуклеарен погон „Јамал“ е неприкосновен господар на Арктикот и единствено тој со својата сила може да плови низ замрзнатите води. Станува збор за еден од најголемите и најмоќни бродови во светот.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи