ВИДЕО – Рускиот мразокршач „Јамал“ – неприкосновен господар на Арктикот

Рускиот мразокршач на нуклеарен погон „Јамал“ е неприкосновен господар на Арктикот и единствено тој со својата сила може да плови низ замрзнатите води. Станува збор за еден од најголемите и најмоќни бродови во светот.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.