Одличен ремикс на „Cyrillic“ на евровизиската „Proud“

Прилепското дуо „Cyrillic“ не изненади со нов одличен ремикс и летен хит, овој пат од евровизиската „Proud“ на Тамара Тодевска.

 

 

Браќата Бојан и Андреј, кои се вистинско освежување на македонската сцена, периодов се доста активни и со авторска музика и хитови како „Доволни“ во соработка со Валери.

 

Дека одлично се снаоѓаат со ремиксите претходно ни докажаа со неколку преработки, меѓу кои и одличната „Доживотно“ од Елена Ристеска.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.