Одличен ремикс на „Cyrillic“ на евровизиската „Proud“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Прилепското дуо „Cyrillic“ не изненади со нов одличен ремикс и летен хит, овој пат од евровизиската „Proud“ на Тамара Тодевска.

 

 

Браќата Бојан и Андреј, кои се вистинско освежување на македонската сцена, периодов се доста активни и со авторска музика и хитови како „Доволни“ во соработка со Валери.

 

Дека одлично се снаоѓаат со ремиксите претходно ни докажаа со неколку преработки, меѓу кои и одличната „Доживотно“ од Елена Ристеска.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи