ВИДЕО – „When in Krusevo“ атракција од светски калибар во Македонија

Викендов по трет пат во Крушево се организираше аутдор фестивалот „When in Krusevo“. Тури со планински велосипедизам, планинарење, возење кајак, јавање коњи, летање со тандем парглајдер, кампинг и многу други активности беа дел од годинешната несекојдневна атракција која ја посетија неколку илјади гости.

 

Целта на фестивалот е свртување кон сопствените неистражени богатства и желбата Крушево да се промовира како примамлиива викенд-дестинација.

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ЕКСКЛУЗИВНОТО ВИДЕО ОД ДЕНЕШНИОТ ДЕН !

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи