Два борбени авиони „Јурофајтер“ се судриле над Германија

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Два борбени авиони од типот „Јурофајтер“ се судриле на небото над Германија во близина на градот Малхов, објави „Билд“. Информацијата ја потврди и министерот за внатрешни работи.

 

Според досега достапните информации, пилотите успешно се катапултирале од авиониоте, меѓутоа постои опасност остатоците да паднале во населена област.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи