Два борбени авиони „Јурофајтер“ се судриле над Германија

Два борбени авиони од типот „Јурофајтер“ се судриле на небото над Германија во близина на градот Малхов, објави „Билд“. Информацијата ја потврди и министерот за внатрешни работи.

 

Според досега достапните информации, пилотите успешно се катапултирале од авиониоте, меѓутоа постои опасност остатоците да паднале во населена област.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.