Прилепчанец со мотор покоси седумгодишно дете на велосипед

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Седумгодишно дете се здобило со повреди, откако било удрено од мотор во Прилеп, Информира МВР. Вчера во околу 20:00 часот на ул.„Блага Ружето“ во Прилеп, 24-годишниот Н.Ј. од Прилеп, управувајќи мотоцикл „Кавасаки“ со прилепски регистарски ознаки, удрил во велосипед што го управувало седумгодишно дете од Прилеп, кое било пренесено во болницата во Прилеп каде му била укажана лекарска помош.

 

Увид на местото извршила увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи