ВИДЕО – Грга вода на сите страни – се расипа фонтаната во центарот на Прилеп

Фонтаната на плоштадот Александрија во центарот на Прилеп, наспроти Комерцијална Банка, се расипа. Вода грга на сите страни, граѓаните бараат итна реакција на  надлежните да се исклучи фонтаната или да се поправи.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.