„Изофас“ го доби тендерот за реконструкција на стадионот „Гоце Делчев“, вреден 436.000 евра

Општина Прилеп по распишаниот тендер за реконструкција на градскиот стадион „Гоце Делчев“ склучи договор со градежната фирма „Изофас“ увоз-извос ДОО Прилеп.

 

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 26.870.301 денари или 436.000 евра.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.