Бугарин ја освои наградата „Мистер геј на Европа“

Александар Петров од Бугарија ја освои наградата „Мистер геј на Европа“ на изборот кој се одржа во Келн, Германија. Александар има 31 година и до оваа награда дојде откако беше најдобар во неколку дисциплини, интервју, писмен тест, личен проект и фотогеничност, објави „Лупа.бг“.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.