За прв пат во Прилеп се одржа „Zumba Party“ во Аква паркот Салида

За прв пат во Прилеп вчера се одржа несекојдневен настан „Zumba Party“ edition 1 во Aqua Park Salida, во организација на Kangoo Club „Dandelion Dance“ – Благоја Мирески и FDC „ACTIVEzone“ Betty Zin.

 

На овој настан присуствуваа и гости од други градови во државава. *”Fit Body” Kumanovo – Ивана Бојковска *”Zumba Snesation” Skopje- Alex I Elena * “Dance Club Trend Live Vision” Negotino-Даниела Ѓорѓиева Донческа *”Energy Fitclub” Кочани – Ангела Коцева.

 

Програмата беше целодневна каде што секој посетител можеше да биде дел и да го почувствува Зумба Ритамот.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.