Бомба во кафуле во Прилеп?

Според првичните и неофицијални информации поставена е бомба во Kaffeine во Прилеп. Во моментов на лице место има огромен број на полициски службеници како и припадници на територијалната противпожарна единица. Од полицијата засега не откриваат други детали. Повеќе информации подоцна.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.