Кривична за прилепчанец кај кого била пронајдена марихуана

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп, поднесе кривична пријава против Б.Ч. (32) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

 

На 22.03.2019 на улица „Кузман Јосифоски“ во Прилеп полициски службеници извршиле претрес во станот каде престојува пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.