Прилепчанец со остар предмет повредил сограѓанин

Вчера околу 15.10 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на улица „Питу Гули“, по вербална расправија, Н.Н.(36) со остaр предмет му нанел повреди на И.А.(31) од Прилеп.

 

И.А. итно бил пренесен во болницата во Прилеп каде му била укажана лекарска помош. Се преземаат мерки зa расчистување на настанот.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien