Седумнаесет годишно момче се бори за живот во прилепската болница

На 15.07.2019 во 09.15 часот на крстосница од улиците „Филип Втори“ и „Гоце Делчев“ во с. Кривогаштани, прилепско, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Голф“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Т.К. (59) од с.Кривогаштани и мотоцикл „Јујинг“ без регистарски ознаки, управуван од Ф.Н. (17) од с.Свето Митрани, прилепско.

 

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот Ф.Н. и бил пренесен во Градското болница во Прилеп. Увид извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.