ВИДЕО: Се запали автомобил во центарот на Прилеп

Околу 11 и 45 минути автомобил од марката „Ауди“ се запали на потегот кај катната гаража во близина на старата автобуска станица.

 

 

Полицијата го обезбеди теренот, а со брзата интервенција на против пожарната единица, која интервенираше со едно возило и неколку пожарникари, автомобилот беше изгасен.

 

Во несреќата немаше повредени лица.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.