Крушево полно со параглајдеристи од Европа за Крушево Озон опен

На полетувалиштето на Мечкин Камен се одвива меѓународното параглајдинг првенство Крушево Озон опен со учесници од повеќе земји од Европа.

 

Првенството започна на 13-ти јули и ќе трае до 20-ти овој месец, а веднаш по него доаѓа Фајлмастер опен и од 5-ти август Светското првенство во параглајдерство.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.