ВИДЕО – Дел од настапите на Цеца, Ален, Миле и Кантурови – атмосфера од 2 ден Пиво фест

Во Прилеп синоќа настапи ѕвездата на годинешниот 17-ти по ред Пиво Фест, Светлана Ражњатовиќ – Цеца. Центарот на градот беше претесен да ги собере сите посетители кои тука дојдоа од цела Македонија. Освен Цеца публиката ја забавуваа и Миле Кузманоски, Ален Хасановиќ и составот Кантурови.

 

Денеска пак настапуваат прилепската рок атракција The Hounds, потоа Влатко Стефаноски Трио, групата Фрајле, а вечерта ја затвора Нокаут. Во неделеа на последниот ден од фестивалот публиката ќе ја забавуваат Бен Хур, Кал Бенд, Даниела Мартиновиќ, а фестивалот го затвораат прилепчаните Cyrillic.

 

Еве дел од атмосферата од вториот ден на фестивалот и дел од настапите на Цеца, Ален, Миле и Кантурови.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.